Demony każdego człowieka

W książkach bardzo często można znaleźć prawdę. Taką, która może boli, ale też niejako zmusza do tego, abyśmy się do niej otwarcie przyznali. Może widząc przygody niektórych bohaterów będziemy bardziej skłonni do tego przyznać, że i my mamy problem z pewnymi sprawami. Może niechętnie się do tego przyznajemy, ale czasem warto. Wszystko po to, aby móc znaleźć swoje wewnętrzne szczęście. Jeżeli człowiek nie odnajdzie w sobie takiej siły, to może być pewien, że o radości życia nie będzie mowy. Dobrą książką, która pomoże nam się oczyścić z pewnych spraw będzie “Poza mną” Bianci Okońskiej (https://www.taniaksiazka.pl/poza-mna-bianca-okonska-p-1393914.html).

Książka od psycholożki

Bianca Okońska urodziła się w Niemczech, ale w chwili obecnej mieszka w Polsce. Wychowywała się na Pomorzu, a od 9 lat mieszka w Krakowie. Tam też, na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyła psychologię. Do tej pory wydała jedynie mały tomik poezji, który spotkał się z ciepłym przyjęciem. Ta powieść to z kolei jej większy debiut literacki. Jaki będzie jego efekt? Warto się przekonać. W książce znajdujemy historię młodej terapeutki. Wielu jej pacjentów bardzo pozytywnie ją określa, ponieważ jak nikt inny potrafi wyzwolić z nich złe duchy, złe wspomnienia, które zżerają ich od środka. Wszyscy zgodnie twierdzą, że terapeutka ma wielki dar, ponieważ potrafi wyzwolić ich z najcięższych otchłani ciemności. Tylko, że tak jak innym pomaga, tak terapeutka nie potrafi sobie pomóc. A w szczególności, kiedy nieubłagana przeszłość zaczyna powoli sobie przypominać.

Demony przeszłości

Terapeutka nie pokazuje innym na zewnątrz, że tak naprawdę ciągnie się za nią widmo demonów przeszłości, które po części związane są z jej byłym mężem. Rozwód, który został przeprowadzony kilka lat temu zostawił trwały ślad na jej psychice. Dlatego widząc w drzwiach gabinetu pacjenta, który jest łudząco podobny do jej eks męża nie potrafi długo zachować obojętności. Na to wszystko jest jeszcze On – człowiek, który jeszcze wcześniej złamał jej serce. Teraz zjawia się u niej, chcąc wszystko naprawić. Tylko czy ona będzie gotowa na coś takiego? Ona, która wszelkie uczucia już dawno zamknęła w najdalszym zakątku swojej duszy? Terapeutka dobrze słucha innych, ale nie potrafi wysłuchać tego, co podpowiada jej własne sumienie. Czy uda jej się w końcu wyzwolić z rąk demonów, które chcą na nowo przejąć władzę nad jej życiem? Warto się przekonać. “Poza mną” to krótka, ale bardzo treściwa historia, która zmusza do przemyślenia pewnych rzeczy. Warto się w nią zagłębić.

Książka freepik - pl.freepik.com